603 065 995 661 488 660
Menu
   661 488 660
 603 065 995
Typ opony
Rozmiar
Zakres cenowy
Producent
EAN/Kod/Bieżnik
Znaleziono 35 produktów
Sortowanie
Wyświetl na stronie
Pokaż

Opony R18

Opony R18

Oferujemy wyjątkowo uniwersalne opony w rozmiarze 18.4 o bardzo szerokim zastosowaniu. Z powodzeniem używa się ich w ciągnikach wykonujących prace polowe, jak i pojazdach poruszających się równie często po drogach utwardzonych, np. na obszarach przemysłowych. Mamy szeroki wybór wielorakiego ogumienia rolniczego o różnorodnych parametrach, co ułatwia selekcję odpowiedniego modelu pod kątem danej maszyny i tego, do czego jest wykorzystywana. Pojawia się zatem pytanie, czym się kierować przy wyborze i na jakie aspekty zawracać uwagę podczas poszukiwania właściwego egzemplarza?

Jak wybrać oponę 18.4?

Jednym z czynników różnicujących konstrukcję opony 18.4 jest typ jej budowy – radialny lub diagonalny. Ogumienie zaliczane do tej drugiej grupy cieszy się mniejszą popularnością z uwagi na ograniczone zastosowanie. Znacznie bardziej uniwersalne i częściej wykorzystywane w pracach rolnych, sadowniczych, leśnych, przemysłowych i innych są modele radialne. Ich cechą charakterystyczną jest osnowa zwrócona prostopadle do kierunku, w jakim obraca się koło podczas gdy w oponie diagonalnej jest ona ułożona pod kątem.

Dlaczego w pojazdach rolniczych, przemysłowych, gospodarczych, leśnych i innych tego rodzaju stosuje się głównie ogumienie radialne? Istnieje kilka powodów tego stanu rzeczy, a jednym z nich jest ekonomiczność jego eksploatacji – obniżenie zużycia paliwa w stosunku do konstrukcji diagonalnej. Ponadto w mniejszym stopniu oddziałuje ono na podłoże, co ma duże znaczenie dla stanu delikatnych roślin. Powodem, dla którego opony w rozmiarze 18.4 typu radialnego są popularniejsze, jest także lepsza przyczepność, a to szczególnie istotne podczas poruszania się w trudnym terenie.

Ważnym parametr, który należy uwzględnić przy zakupie ogumienia, jest jego profil, czyli proporcje pomiędzy wysokością a szerokością. Przyjęło się, że modele, dla których wartość tego wskaźnika wynosi mniej niż 70, są uznawane za niskoprofilowe, podczas gdy do wysokoprofilowych należą egzemplarze o profilu powyżej 80. Jakie to ma znaczenie? Otóż generalnie niskoprofilowe opony są projektowane z myślą o zastosowaniu w pojazdach o mniejszych i średnich gabarytach, natomiast w dużych ciągnikach i innych maszynach montuje się modele wysokoprofilowe.

Należy zwrócić też uwagę na to, że na rynku dostępne są egzemplarze bezdętkowe i dętkowe – tych pierwszych w naszej ofercie jest znacznie więcej, gdyż są bezpieczniejsze, praktyczniejsze i w związku z tym zdecydowanie popularniejsze w nowoczesnych pojazdach rolniczych.

Przy wyborze opon R18 powinno się brać pod uwagę także dwa indeksy – nośności i prędkości, które należy dobrać pod kątem parametrów danej maszyny. Pierwszy z nich oznacza bowiem obciążenie, jakiemu ogumienie może zostać poddane, natomiast drugi określa maksymalną szybkość, z jaką bezpiecznie można się na nich poruszać. Oczywiście wszystkie inne parametry również powinny być podporządkowane specyfice danego pojazdu, a także charakterystyce prac, do których są wykorzystywane. W kontekście wydajności, bezpieczeństwa i oszczędności eksploatacji ogumienia ważną rolę odgrywa także sposób jego użytkowania – należy o nie odpowiednio zadbać.

Jak prawidłowo dbać o opony 18.4?

Najważniejszym warunkiem, jakiego trzeba przestrzegać w trakcie eksploatacji dowolnego rodzaju ogumienia, jest stosowanie się do zaleceń producenta. Wszelkie podane na nim parametry powinny dokładnie odpowiadać wymaganiom pojazdu i wykonywanym pracom – przekraczanie dopuszczalnych norm może doprowadzić do szybszego zużycia opony R18, a nawet jej zniszczenia. Użytkownik maszyny, w której są one zamontowane, musi pamiętać o systematycznym weryfikowaniu ciśnienia, w odstępach częstszych niż 1 raz na 30 dni.

Do wyeksploatowania ogumienia wcześniej, niż przewiduje producent, mogą doprowadzić także wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w układzie kierowniczym czy zawieszenia pojazdu, dlatego należy kontrolować stan techniczny maszyny. Warto zwrócić uwagę także na prawidłowe przechowywanie, tak aby poza sezonem opony 18.4 były zabezpieczone przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą z ogumieniem i zamawiania wybranych modeli!

logo ALLIANCE logo NOKIAN logo BKT logo TRELLEBORG logo MICHELIN logo BARUM logo CONTINENTAL logo MITAS logo CULTOR logo DAYTON logo BRIDGESTONE logo SEIBERLING logo FIRESTONE logo ROADSTONE logo TIGAR logo HANKOOK logo LAUFENN logo LASSA logo PIRELLI logo KORMORAN logo BFGOODRICH logo KLEBER logo FALKEN logo GOODYEAR logo DUNLOP logo SAVA logo DĘBICA logo ROSAVA logo TAURUS logo GALAXY logo KENDA logo TIANLI logo TITAN logo BANDENMARKT logo SPEEDWAYS logo CEAT logo AUFINE logo WEST LAKE logo GOLDENCROWN logo APOLLO logo GLOBESTAR logo KINGS TIRE logo KABAT logo UNIGLORY
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Przeczytałem i akceptuję Politykę Prywatności

       Szybkie i bezpieczne płatności

AGROOPONY.EU ALL RIGHTS RESERVED
Facebook
Szybki kontakt
Arkadiusz Mielczarek
+48 603 065 995
Marta Bieguniak
+48 661 488 660