603 065 995 661 488 660
Menu
Typ opony
Rozmiar
Zakres cenowy
Producent
 • + pokaż wszystkie
 • - ukryj
EAN/Kod/Bieżnik
Znaleziono 200 produktów
Sortowanie
Wyświetl na stronie
Pokaż

Opony R38

Opony R38

Nasza oferta obejmuje różnorodne ogumienie do pojazdów rolniczych, wśród których znajdują się m.in. opony R38. Wyróżniają się uniwersalnym zastosowaniem, ponieważ z powodzeniem montuje się je m.in. w traktorach, ciągnikach czy kombajnach. Doskonale nadają się do poruszania się po grząskiej glebie, zapewniając wymaganą na tego rodzaju podłożu przyczepność i stabilność tory jazdy. Wykorzystuje się je np. do prac prowadzonych na polu, a także w celu transportu ładunków na utwardzonych drogach. Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty i składania zamówień na ogumienie, które sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach polowy.

Opona R38

Wyprodukowane z myślą o realizacji prac gospodarczych opony R38 mają konstrukcję, która gwarantuje optymalne właściwości jezdne w trudnym terenie. Jako że są przeznaczone do poruszania się po grząskim gruncie, muszą wyróżniać się bardzo dobrą przyczepnością. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego tylko takie modele proponujemy. Równie duży nacisk kładziemy na to, żeby oferowane ogumienie w jak najmniejszym stopniu ugniatało glebę, gdyż może to prowadzić do pogorszenia jej jakości i obniżenia plonów. Z tego względu sprzedawane opony R38 są wykonywane ze specjalnej mieszanki, która minimalizuje nacisk na podłoże.

Ponieważ ogumienie rolnicze podlega dużym obciążeniom i intensywnej eksploatacji, powinno wyróżniać się ponadprzeciętną wytrzymałością. Z tego powodu w naszym asortymencie znajdują się wzmocnione konstrukcje i pomimo tego, co warto podkreślić, wykorzystana w nich guma cechuje się dużą miękkością. Wiemy też, że niekiedy maszyna rolnicza musi wyjechać na utwardzoną drogę, np. w celu odbioru czy dostarczenia ładunków i w takich warunkach również doskonale sprawdza się każda opona R38 dostępna w naszej ofercie. Przykładamy bowiem szczególną wagę do różnorodności i uniwersalności asortymentu, gdyż chcemy, żeby spełnił on wymagania każdego klienta.

Duży wybór modeli sprawia, że łatwo znaleźć ten konkretny, idealnie dopasowany do danych potrzeb. Co bardzo istotne, u nas można wybierać spośród produktów oponiarskich wielu znanych marek, cieszących się renomą na całym świecie. Sprzedajemy zarówno najprostsze modele w bardzo rozsądnej cenie, jak i znacznie bardziej zaawansowane, profesjonalne ich wersje, które znajdują zastosowanie szczególnie tam, gdzie np. prace polowe prowadzone są w wyjątkowo trudnych warunkach.

Sprzedajemy opony R38 takich marek jak m.in.:

 • Michelin,

 • Kleber,

 • Bridgestone,

 • Continental,

 • Nokian,

 • Trelleborg,

 • Firestone,

 • Continental,

 • Ceat,

 • Cultor,

 • Taurus,

 • BKT.

Jak dobrać oponę rolniczą R38?

Czym się kierować przy wyborze ogumienia poza marką? Duże znaczenie ma budowa danego modelu – w sprzedaży dostępne są konstrukcje radialne oraz diagonalne. Co do zasady, do maszyn rolniczych najczęściej polecane są pierwsze z nich, gdyż zapewniają lepszą przyczepność, są "przyjaźniejsze" dla gleby i gwarantują mniejszy poziom zużycia paliwa. Wszystko to sprawia, że idealnie spisują się podczas realizacji różnych polowych prac.

Bardzo istotną kwestią jest też szerokość opony R38, która wpływa na stabilność jazdy. Im bardziej wymagające czynności wykonywane przy użyciu ciągnika, traktora czy kombajnu, tym powinny być one szersze, co pozwala na zachowanie dobrej przyczepności nawet na w wyjątkowo grząskim terenie. Dobierając dostępne w naszej ofercie modele, powinni Państwo także zwrócić uwagę na profil – wersja niskoprofilowa zalecana jest do mniejszych pojazdów, podczas gdy w większych maszynach rolniczych stosuje się wysokoprofilowe egzemplarze.

Kolejnymi aspektami, na które warto zwrócić uwagę przy poszukiwaniu ogumienia rolniczego w tym rozmiarze, są dwa indeksy – prędkości i nośności. Ten pierwszy wskazuje na maksymalną dopuszczalną prędkość, z jaką dany model może się poruszać, podczas gdy indeks nośności określa, jak dużemu obciążeniu może być poddawany. Dlatego podczas poszukiwania odpowiedniego ogumienia należy sprawdzić, czy pod tym względem pasuje do maszyny, do której ma być przeznaczone.

Jednym z kluczowych parametrów opon R38 jest także ich bieżnik. Ma on duże znaczenie z uwagi na fakt, że ciągniki, traktory czy kombajny często poruszają się po grząskim gruncie, w związku z czym jego konstrukcja powinna być do niego odpowiednio dostosowana. Istnieje kilka jego typów (R1, R1 W, R2, R3 i R4), które różnią się pod względem budowy, a co za tym idzie – przeznaczenia. Najbardziej uniwersalna grupa to R1, podczas gdy R1 W ma nieco głębszy bieżnik i spisuje się lepiej w trudniejszym terenie. Największą głębokość osiąga on zaś w wersji R2, która została zaprojektowana z myślą o jeździe po wyjątkowo grząskim gruncie, np. podmokłym. Z kolei do przyczep i pojazdów poruszających się po trawie nadają się egzemplarze R3, a R4 montuje się głównie w ładowarkach i wózkach jezdniowych.

Wiedząc, czym się kierować przy poszukiwaniu opony R38, łatwiej dobrać odpowiedni model. Jako że nasza oferta jest wyjątkowo bogata, jesteśmy przekonani, że każdy z Państwa znajdzie ogumienie dopasowane do konkretnej maszyny i planowanego zastosowania. Zapraszamy do składania zamówień!

logo ALLIANCE logo NOKIAN logo BKT logo TRELLEBORG logo MICHELIN logo BARUM logo CONTINENTAL logo MITAS logo CULTOR logo DAYTON logo BRIDGESTONE logo SEIBERLING logo FIRESTONE logo ROADSTONE logo TIGAR logo HANKOOK logo LAUFENN logo LASSA logo PIRELLI logo KORMORAN logo BFGOODRICH logo KLEBER logo FALKEN logo GOODYEAR logo DUNLOP logo SAVA logo DĘBICA logo ROSAVA logo TAURUS logo GALAXY
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Przeczytałem i akceptuję Politykę Prywatności
AGROOPONY.EU ALL RIGHTS RESERVED
Szybki kontakt
Arkadiusz Mielczarek
+48 603 065 995
Marta Bieguniak
+48 661 488 660