603 065 995 661 488 660
Menu
   661 488 660
 603 065 995

Gąsienice do traktora i ciągnika

W swojej ofercie posiadamy również wysokiej jakości gąsienice do maszyn leśnych oraz łańcuchy firmy PEWAG. Gąsienice stworzone są głównie z myślą o maszynach takich jak harwestery oraz forwardery. Do ciągników leśnych zalecane są łańcuchy. Praca w lesie odbywa się w trudnych warunkach, dlatego tak ważne jest, aby jak najlepiej poradzić sobie w trudnym terenie, nie robić przestoju. Gąsienice ograniczają ugniatanie gleby, a co najważniejsze zwiększają przyczepność w każdym terenie. Ich nacisk na podłoże jest bowiem wyraźnie mniejszy niż w przypadku poruszania się standardowym pojazdem wyposażonym w tradycyjnym układ kołowy. Kolejna zaleta to ekonomiczność eksploatacji, która wiąże się z obniżonym zużyciem paliwa przez maszynę, co jest efektem obniżonego poślizgu w porównaniu z ogumieniem.


W naszej ofercie na specjalne życzenie klienta możemy również zaoferować gąsienice do ciągnika rolniczego.

Gąsienice do ciągnika

Dostępne w naszej ofercie wyposażenie sprawdza się idealnie podczas realizacji prac rolniczych odbywających się na wyjątkowo grząskim terenie. Tam, gdzie standardowe ogumienie nie daje sobie rady z uwagi na zbyt duży poślizg i grząskość podłoża, skutecznym rozwiązaniem okazują się właśnie proponowane gąsienice do traktora. Ich zastosowanie korzystnie wpływa na wydajność prowadzonych czynności, poprawia ich precyzję, zwiększa stabilność jazdy i sprawia, że pojazd można użyć do szerszego katalogu działań niż w standardowej konfiguracji z oponami.

Niewątpliwą zaletą oferowanych gąsienic jest bezpieczeństwo stosowania. Polega ono na tym, że ich montaż do minimum ogranicza ugniatanie gleby przez pojazd, co z kolei chroni rośliny przed zniszczeniami. Ma to niezwykle istotne znaczenie przede wszystkim na miękkiej glebie, którą bardzo łatwo doprowadzić do degradacji poprzez poruszanie się po jej powierzchni traktorem z nieodpowiednio dobranymi oponami. W przypadku zastosowania gęsiniec to ryzyko zostaje zniwelowane.

Gąsienice do traktora

Co istotne, oferowane konstrukcje są bardzo wygodne w użytkowaniu, co wynika m.in. z prostoty ich montażu. Z ich założeniem na pojeździe poradzi sobie każdy użytkownik bez potrzeby sięgania po specjalistyczne narzędzia. Do tego, co należy podkreślić, gąsienice nadają się do wielu rodzajów ciągników niezależnie od ich specyfiki i wielkości. Najważniejsza jest jednak wydajność, jaką pozwalają uzyskać – dzięki ich montażowi wykonywanie prac polowych w trudnym terenie zajmuje mniej czasu.

Dostępne w naszym asortymencie gąsienice zwiększają swobodę działalności rolnika. W jakiś sposób? Otóż ich użycie pozwala na wykonywanie gospodarczych i innego rodzaju prac bez względu na warunki, nawet po bardzo obfitych opadasz deszczu, gdy wyjazd na pole traktorem wyposażonym w opony byłby praktycznie niemożliwy. Ich zastosowanie zapewnia niezależność pod tym względem. Z tego powodu już dziś gorąco zachęcamy do zamawiania gąsienic i sprawdzenia wszystkich ich zalet w praktyce, a więc podczas realizacji prac polowych!

Gąsienice zamiast kół – alternatywne, mającej wiele zalet rozwiązanie w maszynach do prac polowych

Zamontowane gąsienice w układach jezdnych maszyn rolniczych mają wiele zalet. To rozwiązanie, które można wykorzystać zarówno w dużych, jak i mniejszych pojazdach. Czemu warto zainteresować się systemami gąsienicowymi?

Jednym z ważniejszych powodów jest relatywnie mniejszy poziom ugniatania gleby. Według niektórych badań, praca klasycznymi kołowymi maszynami powoduje ugniecenie średnio 50-60% powierzchni pola, a spadek plonu może dochodzić nawet do 30%. Natomiast zastosowanie gąsienic do ciągnika rolniczego redukuje istotnie nacisk na glebę. Zmniejszeniu ulega również zużycie paliwa w przeliczeniu na 1 ha. Co więcej, ze względu na fakt, że powierzchnia styku gąsienic z podłożem jest większa w stosunku do opon, zmniejsza się automatycznie stopień zagęszczenia gleby i tym samym poprawie ulegają stosunki wodno-powietrzne co ma przełożenie na wzrost plonów.

Kolejnym atutem gąsienicowego napędu jest możliwość wjazdu traktora na pole w praktycznie każdych warunkach, co często ma niebagatelne znaczenie dla uzyskania odpowiedniego plonu. Prawidłowo dobrana szerokość gąsienicy umożliwi bezproblemowe poruszanie się maszyny, tak, aby zachować rośliny w stanie nienaruszonym. Ma to szczególne znaczenie we wczesnowiosennym etapie prac polowych, takich jak chociażby wysiew pierwszej dawki azotu na oziminy, gdzie często zdarza się, że ciągnik kołowy po prostu tonie na zbyt podmokłym terenie. Innym przykładem jest jesienny zbiór kukurydzy, który również często odbywa się w trudnych warunkach. Dużą zaletą w porównaniu do tradycyjnych opon jest także fakt, że systemy gąsienicowe mają większą żywotność, co szczególnie jest przydatne w kombajnach zbożowych buraczanych lub sieczkarniach.

Gąsienice – zapraszamy do zamawiania

Jeżeli zdecydujecie się Państwo na to rozwiązanie, zapraszamy do zamawiania gąsienic w naszym sklepie. Zachęcamy też do kontaktu – jako specjaliści w branży służymy swoim wsparciem przy wyborze, doradzając, który rodzaj części będzie najlepszy do danej maszyny rolniczej.

gąsienice budowlane i rolnicze

Budowlane i rolnicze

gąsienice Bogie Tracks

TORY WÓZKOWE

gąsienice Single wheel tracks

GĄSIENICE POJEDYNCZE

 

Arkadiusz Mielczarek

Dyrektor DS. Sprzedaży

tel. +48 603 065 995
e-mail: arkadiusz.mielczarek@agrowiec.eu

Marta Bieguniak

Przedstawiciel handlowy

tel. +48 661 488 660
e-mail: marta.bieguniak@agrowiec.eu

logo ALLIANCE logo NOKIAN logo BKT logo TRELLEBORG logo MICHELIN logo BARUM logo CONTINENTAL logo MITAS logo CULTOR logo DAYTON logo BRIDGESTONE logo SEIBERLING logo FIRESTONE logo ROADSTONE logo TIGAR logo HANKOOK logo LAUFENN logo LASSA logo PIRELLI logo KORMORAN logo BFGOODRICH logo KLEBER logo FALKEN logo GOODYEAR logo DUNLOP logo SAVA logo DĘBICA logo ROSAVA logo TAURUS logo GALAXY logo KENDA logo TIANLI logo TITAN logo BANDENMARKT logo SPEEDWAYS logo CEAT logo AUFINE logo WEST LAKE logo GOLDENCROWN logo APOLLO logo GLOBESTAR logo KINGS TIRE logo KABAT logo UNIGLORY
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Przeczytałem i akceptuję Politykę Prywatności

       



Szybkie i bezpieczne płatności





AGROOPONY.EU ALL RIGHTS RESERVED
Facebook
Szybki kontakt
Arkadiusz Mielczarek
+48 603 065 995
Marta Bieguniak
+48 661 488 660